Klasyfikacja toreb plastikowych

Plastikowe torebki i worki stały się niezbędnym narzędziem w wielu dziedzinach życia. Są one wykorzystywane na przykład na wszystkich etapach gospodarki odpadami. Niezwykle popularne jest używanie ich również w przemyśle spożywczym i detalicznym. Wiele produktów zabezpieczonych jest plastikową folią. Wszystkie z zastosowań torebek plastikowych decydująco wpływają na jakość życia człowieka.

Torebki plastikowe z czasem stały się wygodnym sposobem na przechowywanie produktów. Stosowane są przez sprzedawców i konsumentów na całym świecie. Pomimo to, wciąż wiele osób obawia się o wpływ torebek i worków plastikowych na środowisko.

By jednak zrozumieć najważniejsze kwestie związane z torebkami plastikowymi, warto przyjrzeć się ich podziałowi na trzy główne grupy.

Pierwsza z grup to małe torebki z HDPE, czyli wykonane z polietylenu dużej gęstości. Do tej grupy zaliczane są torebki na żywność oraz produkty. Torebki z tej kategorii używane są na przykład do pakowania owoców i warzyw bądź do zabezpieczenia kartek z życzeniami czy podobnych rzeczy.

Kolejna grupa to duże torebki z HDPE, z których korzysta się w supermarketach do pakowania produktów przy kasie. Robi się to w celu oddzielenia zakupionych produktów i przyniesienia ich do domu.

Ostatnią kategorią są torebki z LDPE, czyli wyprodukowane z polietylenu niskiej gęstości. Są wykorzystywane najczęściej jako bardziej trwałe bądź eleganckie torby. Spotkać się z nimi można najczęściej w sytuacji kupowania produktów u sprzedawców detalicznych, na przykład w domach towarowych czy sklepach odzieżowych.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com