Torby handlowe z folii polietylenowej

Na rynku wyróżnić można kilka rodzajów toreb z tworzyw sztucznych. Do jednego z nich należą torby handlowe z folii polietylenowej.

Foliowe torby handlowe, które wytwarzane są z różnych odmian polietylenu, wykorzystywane są najczęściej w punktach handlowych i służą do pakowania zakupów.

Wśród toreb foliowych można wyróżnić kilka rodzajów toreb, które dodawane są do zakupów albo są sprzedawane klientom. Najpopularniejsze są torby typu koszulka, market, z uchwytem zgrzewanym i marketka. Różnią się one przede wszystkim technologią wytworzenia, przeznaczeniem oraz grubością wykorzystanej folii.

Torby foliowe cechują się niską masą i zakłada się, że będzie się je wykorzystywać jednorazowo. Do takich toreb należą te wyprodukowane z cienkiej folii PE-HD. Te, które są tworzone z grubszej folii PE-LD charakteryzują się większą wytrzymałością i przeważnie mają nadruk. Są one sprzedawane do zakupów, choć w niektórych sklepach klienci otrzymują je bezpłatnie. Takie torby często są doskonałym nośnikiem reklamy danego sklepu. Wielu klientów używa te torby wielokrotnie.

Torby, które są produkowane z polietylenu, nadają się do recyklingu materiałowego.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com