Torby foliowe z dodatkiem d2w

W ostatnich latach pojawił się postęp w dziedzinie produkcji biodegradowalnych materiałów nowej generacji. Do użycia wprowadzono dodatek d2w, który wspomaga i przyspiesza naturalnie zachodzący proces degradacji. Technologia bazuje na dodawaniu niewielkich ilości pro-degradantu d2w w czasie procesu produkcyjnego. Dzięki temu zmienia się cała charakterystyka rozkładu otrzymanego produktu.

Nowoczesna technologia d2w jest całkowicie bezpieczna, przez co nie stanowi zagrożenia dla schematów odzyskiwania śmieci.

Dzięki zastosowaniu tej technologii powstały nowe proekologiczne, okso-biodegradowalne torby foliowe.

Warto zwrócić uwagę na zalety toreb foliowych z dodatkiem d2w. Produkty te mogą być spalane przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii, można je mechanicznie odzyskiwać, kompostować lub użyć ponownie. Koszty wytworzenia tego rodzaju toreb foliowych są nieznacznie wyższe niż standardowych.

Jednak najważniejsze jest to, co dzieje się z torbami, które nie zostaną zebrane i trafiają jako śmieci do środowiska. Recykling, kompostowanie, spalanie lub zbieranie na wysypiskach nie odniosą takiego skutku jak całkowita i szybka biodegradacja. Torby foliowe oksy-biodegradowalne mogą bezpiecznie biodegradować i zniknąć ze środowiska w określonym czasie – nawet po kilkunastu miesiącach od ich wytworzenia.

Warto zastanowić się, czy ludzie nie będą wyrzucać do środowiska odpadów częściej niż obecnie, jeśli będą wiedzieć o ich biodegradowalnych właściwościach. Póki co nie ma na to dowodów. Jeśli nawet coś takiego miałoby miejsce, to ani jedna torba foliowa nie zostanie w środowisku dłużej niż wynosi okres przeznaczony na jej rozkład i który jest zaprogramowany przez producenta.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com