Torby foliowe oksy-biodegradowalne - jak to działa

Oksy-biodegradowalne torby foliowe powstają jako produkt uboczny w czasie rafinacji ropy naftowej. Ropa to skończony surowiec, jednak wydobywa się ją, ponieważ potrzebne jest paliwo do napędzania silników. Dopóki inne paliwa nie zostaną wynalezione, wykorzystanie produktu ubocznego jest ekologiczne i nie warto marnować go poprzez wypalanie, przy okazji emitując dwutlenek węgla.

Podstawą zastosowanej technologii jest bardzo mała ilość suplementu, która dodawana jest do toreb foliowych w normalnym procesie wytwarzania. Dzięki temu zmienia się struktura tworzywa. Najważniejszą cechą tej technologii jest to, że degradacja tworzywa rozpoczyna się już w trakcie produkcji. Przyspiesza, kiedy torby foliowe wystawiane są na działanie ciepła, promieni słonecznych lub nacisk.

Oksy-biodegradowalne torby foliowe charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością i trwałością.

Materiał, z którego wytwarzane są torby foliowe, całkowicie zostanie skonsumowany przez bakterie i grzyby. Dzieje się to tuż po tym, jak suplement dodany w procesie produkcji zredukuje strukturę molekularną, czyli rozpadnie się połączenie węgiel-węgiel, do poziomu, który pozwoli na dostęp o węgla i wodoru żyjącym mikroorganizmom. Potem materiał utraci wytrzymałość i skończy się jego trwałość.

Materiał staje się źródłem pokarmu dla bakterii. Proces ten trwa dopóki z materiału nie pozostanie nic innego, jak woda, dwutlenek węgla i niewielka ilość biomasy. Proces jest całkowicie bezpieczny dla środowiska.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com