Torby handlowe wielokrotnego użycia z tworzyw sztucznych

Innym rodzajem toreb wyprodukowanych z tworzyw sztucznych są torby wielokrotnego stosowania. Niektóre marki, jak na przykład IKEA, już od wielu lat wykorzystują w swoich sklepach tego rodzaju torby. Jednocześnie rezygnują z używania jednorazowych toreb polietylenowych.

Torby wielokrotnego użytku wyróżniają się dużą wytrzymałością i pojemnością. Są one produkowane z tkaniny polipropylenowej. Torby wielokrotnego użycia wykorzystuje się przede wszystkim do noszenia w nich zakupów. Świetnie nadają się jednak także do przenoszenia książek czy ubrań. W ostatnim czasie na polskim rynku zauważyć można torby, reklamowane jako ekologiczne, z wydrukowanym na nich znakiem drzewka. Zostały one wprowadzone na polski rynek stosunkowo niedawno, jednak nie różnią się one zasadniczo od podobnych rozwiązań, które stosowane są od wielu lat.

Na koniec należy zaznaczyć, że torby wielokrotnego użycia, które zostały wyprodukowane z tkaniny polipropylenowej i nie mają w sobie pozostałości przenoszonych produktów, nadają się do recyklingu materiałowego.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com