Torby foliowe oksy-biodegradowalne a wysypiska śmieci

Jeśli chodzi o torby foliowe okso-biodegradowalne, to nie muszą one być wysyłane na wysypisko śmieci. Mogą być natomiast kompostowane, odzyskiwane lub spalane przy dodatkowym odzysku energii. Dzięki temu nie zalegają latami na składowisku odpadów, nie jest też konieczna potrzeba zwiększania powierzchni wysypisk, ponieważ po zaprogramowanym przez producenta czasie torba foliowa znika.

Obecnie, każdego dnia śmieci przysypywane są około 20 centymetrową warstwą śmieci. Jest to czynność bardzo kosztowna i zużywa dużą część dostępnej powierzchni. Natomiast okso-biodegradowalne folie mogą być wykorzystywane jako codzienne przykrycie zamiast ziemi. Można zatem oszczędzić na paliwie zużywanym przez maszyny.

Co ciekawe, odpady organiczne można umieszczać w okso-biodegradowalnych torbach foliowych w domach, restauracjach czy szpitalach, a także w miejscach przeznaczonych na kompostowanie. Dzięki takiemu działaniu można zminimalizować zapach, choroby przenoszone przez muchy, a także niebezpieczeństwo zakażenia. Ponadto, tego rodzaju torby nie trzeba więcej otwierać ani oddzielnie składować.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com