Użyteczność toreb foliowych oksy-biodegradowalnych

Wykorzystanie toreb foliowych oksy-biodegradowalnych jest bardzo szerokie. Użytkownicy, głównie ze względu na troskę o środowisko, decydują się na nie, ponieważ na etapie ich produkcji można zaprogramować czas, który potrzebny będzie na biodegradację opakowań. Może on trwać od kilkunastu miesięcy do kilku lat.

Torby foliowe oksy-biodegradowalne wyróżniają się licznymi atutami. Po pierwsze, istnieje możliwość wykonywania na nich nadruków. Można je więc wykorzystywać do celów reklamowych. Torby foliowe tego typu nie przeciekają. Można przechowywać w nich odpady organiczne, a one doskonale zminimalizują zapach, choroby przenoszone przez owady oraz niebezpieczeństwo zakażenia. Ponadto, takiej torby nie trzeba więcej otwierać ani składować w innym miejscu.

Torby foliowe oksy-biodegradowalne w szczególności sprawdzą się w supermarketach, gdzie przeterminowane i niezdatne do użytku produkty mogą być umieszczane właśnie w takich torbach, a potem w obszarach przeznaczonych do kompostowania. Tego rodzaju torby foliowe sprawdzą się również do pakowania produktów spożywczych przed zamrożeniem. Okres rozpadu w niższej temperaturze jest wydłużony, natomiast po rozmrożeniu ulega przyspieszonej degradacji w normalnej temperaturze.

Torby foliowe mogą być produkowane w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb. Są łatwe w magazynowaniu w domach czy magazynach, co więcej, mogą być dostarczane w rolkach.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com