Technologia d2w częścią unijnej strategii środowiskowej

Brytyjska firma Symphony Environmental Technologies wypowiedziała się na temat unijnych propozycji dotyczących nałożenia zakazu na wykorzystywanie jednorazowych toreb foliowych lub pobierania za nie opłat.

W ubiegłym roku Unia Europejska zobowiązała kraje członkowskie do wprowadzenia opłat bądź wyznaczenia celu redukcji zużycia toreb plastikowych.

Specjaliści z brytyjskiej organizacji podkreślili, że starania Komisji Europejskiej, by rozwiązać problem odpadów tworzyw sztucznych w środowisku, oceniają pozytywnie.

Członkowie Symphony Environmental Technologies czekają na wprowadzenie technologii d2w do produkcji tworzyw sztucznych, czego efektem będzie proces ich oksybiodegradacji. Uważają, że będzie to wartościowe narzędzie dla przyszłej polityki unijnej poświęconej kwestii odpadów.

Brytyjska Agencja Środowiskowa opublikowała specjalny raport, który podkreśla korzyści dla środowiska wynikające z używania toreb z tworzyw sztucznych, w tym z tworzywa oksybiodegradowalnego. Organizacja Symphony Environmental Technologies uważa więc, że nakładanie zakazu na wszystkie rodzaje toreb foliowych byłby nieuzasadniony.

Oksybiodegradacja to proces, który powoduje samodegradację tworzyw sztucznych. Produkty wykonane z tworzyw oksybiodegradowalnych mogą być poddawane procesowi recyklingu, a także kompostowane. Technologia d2w, opracowana przez brytyjską organizację, pozwala na kontrolowanie czasu życia produktów.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com