Torebki foliowe po zużyciu

Zużyte torebki foliowe w żaden sposób nie zagrażają środowisku naturalnemu, jeśli ich użytkownicy wiedzą, jak należy z nimi postępować i znają zasady segregacji odpadów. Zużytą torebkę foliową można traktować dwojako – albo jako materiał przeznaczony do powtórnego przetworzenia, albo – zgodnie z badaniami przeprowadzanymi przez naukowców - jako wydajny materiał energetyczny.

Recykling, czyli ponowne przetworzenie torebek foliowych, polega na uzyskiwaniu z nich substancji, które z powodzeniem można wykorzystać do produkcji kolejnych materiałów foliowych – np. torebek czy worków na śmieci. Niekiedy formą recyklingu jest także kreatywne wykorzystanie zużytych torebek do tworzenia nowoczesnych dekoracji, ozdób, a nawet zabawek.

Jeśli zaś mowa o wartościach energetycznych torebek foliowych, zainteresowanie budzą wnioski wyciągnięte na podstawie badań naukowych. Okazuje się, że podczas właściwie przeprowadzonego procesu spalania zużytej torebki foliowej można uzyskać zaskakująco duże ilości energii. Użyty do produkcji torebek polietylen ma wysoką wartość opałową – wyższą od używanego w przemyśle oleju opałowego. Spalanie torebek może zatem okazać się alternatywą dla wykorzystywania innych surowców energetycznych, takich jak koks czy ropa naftowa.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com