O torbach papierowych słów kilka

Papier jest materiałem stosunkowo łatwym do zadrukowania, tłoczenia czy złocenia. Poddać go można również procesowi lakierowania czy laminowania, co dodatkowo uatrakcyjnia jego formę. Najprostsze opakowania, który można wykonać z papieru to torby – jakie są ich rodzaje i zastosowania? O tym poniżej.Rodzaje toreb papierowych

  • Torby płaskie – torby o najprostszej konstrukcji w formie prostokąta bez fałd. Techniki jakich używa się przy ich produkcji obejmują wykrawanie, złamywanie i klejenie. Na rynku występują zarówno z klapką zamykającą, ale również i bez niej.
  • Torby fałdowe – o bardziej skomplikowanej konstrukcji, ich powierzchnie boczne są mocno pofałdowane.
  • Torby krzyżowe – posiadają krzyżowo uformowane podłoże.
  • Torby klockowe – to kombinacja toreb fałdowych i krzyżowych: posiadają krzyżowe dno i pofałdowane ściany boczne.

Zastosowanie toreb papierowych
Torby: płaskie, fałdowe, krzyżowe lub klockowe to torby wielorazowego użytku, które mogą mieć różnorakie zastosowanie. Na pierwszy plan wyłania się najbardziej powszechne zastosowanie w branży spożywczej, jednak nie wolno zapominać również o branży przemysłowej czy reklamowej. Torby papierowe łączą w sobie funkcjonalność, walory estetyczne oraz wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu w produkcji wysokiej jakości materiałów są praktycznie niezniszczalne. A za sprawą wszelkiego rodzaju zdobień i uszlachetnień, mogą się również sprawdzić jako eleganckie opakowania prezentowe.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com