Co zrobić ze zużytą torebką foliową

Torebki foliowe doskonale nadają się do wykorzystania w spalarniach śmieci, głównie ze względu na wartości energetyczne, którymi się charakteryzują. Polietylen ma wartość opałową wyższą od oleju opałowego. Naukowy przekonują, że podczas prawidłowego procesu spalania, przy obecności tlenu, wytwarzana jest wysoka temperatura oraz nie wydzielają się przy tym trujące gazy, a jedynie dwutlenek węgla.

Eksperci uważają, że energia, która zostanie otrzymana z wyłącznie jednej zużytej torby plastikowej, pozwala oświetlać pokój przez około 10 minut żarówką o mocy 60 watów. Wynika z tego, że odpady z tworzyw mogą być wykorzystywane w procesach przemysłowych i być traktowane jako substytut koksu i ropy naftowej. Można ich używać na przykład przy wytopie stali.

Ponadto, torebki foliowe to materiał doskonale nadający się do recyklingu. Surowiec, który otrzymywany jest podczas procesu recyklingu torebek foliowych, może być stosowany między innymi w produkcji nowych, plastikowych toreb, worków na śmieci, plastikowych skrzynek, a nawet sadzarek do roślin, ogrodzeń czy balustrad. Koalicja na Rzecz Opakowań Ekologicznych przekonuje, że ze sprasowanych żelazkiem torebek foliowych da się wytworzyć modne i interesujące torebki i zabawki.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com