„Torba do torby” - ekologiczny projekt firmy SABIC

Firma SABIC jest globalną spółka zajmująca się dystrybucją i przetwórstwem tworzyw sztucznych.  W ostatnim czasie podjęła ona współpracę z holenderskim przetwórcą Fardem Packaging oraz przedsiębiorstwem Morssinkhof Rymoplast – jednym z największych europejskich producentów zrecyklingowanego surowca. Współpraca zaprocentowała projektem „Torba do torby” - na czym polega i jakie efekty ma przynieść? O tym poniżej.
„Torba do torby” - opis projektu
W ramach wspólnej inicjatywy każda z wymienionych  firm pełni określone funkcje, których wypełnienie ma zaowocować nadaniem drugiego życia odpadom (w tym torebkom foliowym). Firma Fardem Packaging zajmuje się w tym układzie zbieraniem toreb foliowych od dostawców usług logistycznych, po czym przekształca je w regranulat. Firma SABIC pozyskuje recyklat z opakowań i tworzy z niego nowe torebki foliowe, które w 50% składają się z materiału pochodzącego z recyklingu. Zadaniem firmy Fardem Packaging jest natomiast połączenie 50% nowego materiału i 50% materiału pochodzącego z recyklingu, co daje efekt w postaci torebek plastikowych SABIC o masie 100 gramów zdolnych pomieścić 25kg plastikowego produktu.
Jakie efekty projektu?
W ramach projektu „Torba do torby” ponownie wykorzystanych ma być około 4 milionów plastikowych toreb – mają być one używane do pakowania tworzyw polimerowych firmy SABIC. Rocznie ma ich trafiać w obieg około 100 tysięcy ton rocznie – a to wszystko w torbach pochodzących z recyklingu. Jest to inicjatywa stanowiąca bardzo ważny wkład w rozkwit idei zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Ma pokazać, że torebki foliowe mogą być z powodzeniem ponownie wykorzystane, nie tracąc przy tym na jakości.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com