Techniki uszlachetniania toreb

W ramach naszej oferty zapewniamy kompleksową obsługę Klientów w zakresie poligrafii. Tworzymy projekty, drukujemy, wykonujemy prace introligatorskie – wszystko to, żeby nasze torby: papierowe, foliowe i ekologiczne spełniały najbardziej wysublimowane oczekiwania Klientów. Dlatego właśnie dbamy o uszlachetnianie toreb. Zabiegi tego rodzaju wpływają nie tylko na ich estetykę, ale również wytrzymałość. Jakie rodzaje uszlachetnień stosujemy?

Laminacja matowa/błyszcząca
Laminowanie jest sposobem na uszlachetnienie druku polegającym na nałożeniu folii (matowej lub błyszczącej) zabezpieczającej nadruk przed działaniem szkodliwych warunków zewnętrznych.

Lakierowanie UV
Celem lakierowania podobnie jak w przypadku laminacji jest zwiększenie trwałości produktu, z tą różnicą, że po lakierowaniu powierzchnia jest bardziej sztywna. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie powierzchnie do lakierowania się nadają.

Tłoczenie wklęsłe i wypukłe
Proces ten podobny jest do złocenia, jednak nie używa się w nim folii. Tłoczeniu poddać można niemal każdy rodzaj podłoża uzyskując ciekawe efekty wizualne.

Hot stamping
Technika ta zwana również termodrukiem służy do uszlachetniania druku, ozdabiania i zabezpieczenia druku z wykorzystaniem folii hot stampingowej i matryc wypukłych podgrzewanych do temperatury 100 stopni Celsjusza.

 

Projekt i wykonanie: StudioGraficzne.com